Zahira PDF

Zahira PDF

Ten artykuł dotyczy państwa zahira PDF Azji. Azji, leżące na Półwyspie Arabskim, nad Morzem Arabskim i Zatoką Omańską. Oman położony jest w południowo-wschodniej części Półwyspu Arabskiego, nad Morzem Arabskim. Teren Omanu jest w dużej części płaski, w zachodniej części kraju znajduje się pustynia Ar-Rab al-Chali.


Je m’appelle Zahira, j’ai douze ans et je vis dans la région du Haut-Atlas, au Maroc. C’est une chaîne de montagne, appelée
 » toit du Maroc « . Je vis avec ma famille le week-end et en internat le reste de la semaine. Tous les lundis, je pars à l’école située à vingt-deux kilomètres. Le trajet dans les montagnes dure quatre heures.

Dżabal Szams o wysokości 3018 m n. Oman był położony na ważnych szlakach handlowych, dlatego już w drugim tysiącleciu p. Przed islamizacją w VII wieku kraj był często niszczony przez wojny plemienne i perskie najazdy. Lata 1962-1976 to okres walki wojsk rządowych z popieraną przez Jemen Południowy lewicową partyzantką w regionie Zufar. Kabus ibn-Said, który zmienił oficjalną nazwę państwa na Sułtanat Omanu.

W 1975 Oman został ostatecznie zjednoczony przez sułtana. Głową państwa jest obecnie sułtan Kabus ibn Sa’id. 96 przez sułtana Kabusa ibn Sa’ida listopada 1996 roku. Członkowie gabinetu są mianowani przez sułtana.

W skład którego wchodzi: mianowana przez sułtana izba wyższa, o charakterze doradczym, 83 członków. Zobacz też: Królewskie Siły Powietrzne Omanu. Zobacz też: Królewska Marynarka Wojenna Omanu. Oman dysponuje trzema rodzajami sił zbrojnych: wojskami lądowymi, marynarką wojenną oraz siłami powietrznymi. Wojska omańskie w 2014 roku liczyły 72 tys. Kraj zdominowany jest przez islam i należy do krajów konserwatywnych.

W kraju obowiązują normy religijne, toteż np. Cudzoziemcy odwiedzający kraj, nawet jeśli nie są muzułmanami, muszą przestrzegać zasad zachowania jakie panują w świecie islamu. Osobny artykuł: Lista Światowego Dziedzictwa UNESCO w Omanie. Arabowie nie pochodzący z Omanu, Persowie, imigranci z krajów Afryki wschodniej.

Comments are closed.